Yangından Korunma ve İtfaiye Ekipmanları

ÇİZME BARET VE ELDİVENLER

 

AYAK KORUYUCULAR

 

Avrupa’daki itfaiyecilerin özel ihtiyaçlarını karsılayabilmek amacıyla üretilmistir. 

Bağımsız ve akredite laboratuvarlar tarafından EN 15090 standardına gore test edilmis ve sertifikalandırılmıstır

9687L Model çizmeler, EN 15090 Type 2 Code II, F2IS, HI3, P, T, CI (EN ISO 20345:2004 SRA, SB, P, CI, E) standardına uygun ve sertifikalı bir itfaiyeci çizmesidir. 9687L Model çizmelerde, üstün konfor, uzun kullanım ömrü ve dayanıklılık sağlamak amacıyla son teknoloji ürünü ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

 

Özellikleri ve Avantajları

 

Bakım kolaylığı ve uzun kullanım ömrü :

Deri çizmelerin bakımı çok daha zor iken lastik çizmeler sadece ıslak bir bez yardımıyla temizlenebilmektedir. Kullanılan malzemelerin çok kaliteli olmasından ötürü deri çizmelere oranla çok daha uzun süreler kullanılabilmektedir. Deri çizmelerin dıs yüzeyinde kısa zamanda olusabilecek asınmalar 9687 Model lastik çizmelerde çok uzun süre sonra meydana gelmektedir.

Tam su geçirmezlik: 9687L Model lastik çizmelerin su geçirmezliği deri çizmelere oranla çok daha iyidir.

Çelik taban ve Çelik burun: Mekanik darbelere dayanımı artırmak amacıyla çelik taban ve çelik burunlu olarak imal edilmektedir.

Yuksek sıcaklığa dayanıklı cizme tabanı: Çizme tabanı yüksek sıcaklıklara dayanacak özel malzemeden imal edilmistir. EN 15090 standardına göre 300°C’de bir dakika süre ile bekletildikten sonra çizme tabanında hasarlanma olmamaktadır.

Asit, alkali, yağ ve petrol türevlerine karsı dayanıklı: Çizme asit, alkali, yağ ve petrol türevlerine dayanıklı kauçuk bilesenlerinden imal edilmistir.

Kaymaz, asınma direnci yüksek taban: Çizme kaymaz tabanlıdır ve asınma direnci yüksek malzemelerden imal edilmistir.

Alev almaz astar : Çizmenin içi alev almaz astarlıdır.


İki adet tutma sapı : Çizmenin kolay giyilebilmesi için iki adet tutma sapı bulunmaktadır.


Bilek, topuk ve kaval kemiği takviyeleri : Çizmenin dış yüzeyinde ayak bileğini, topuğu ve kaval kemiğini korumak için kauçuk bilesenlerinden takviyeler bulunmaktadır.


Elektrik sokuna dayanım: Çizme elektrik sokuna karsı dayanıklı olacak sekilde dizayn edilmiştir.

Çatlamaz dış yüzey : Dış yüzeyi esnek kauçuk malzemeden imal edildiğinden çatlamaz, açılmaz.

 

 

KAFA VE YÜZ KORUYUCULAR

 

PABFİRE 03 İTFAİYECİ STANDARTI OLAN EN443:2008 OLARAK EN SON STANDARTA UYGUNDUR

 

 

 

EL KORUYUCULAR

Nem Bariyerli Kısa Konçlu İtfaiyeci Eldiveni

 

Özellikleri ve Avantajları

Üstün Konfor : Kullanılan özel malzemeler sayesinde çok esnek ve ergonomiktir, rahat kullanılır.

Mekanik riskelere karsı koruma: Mekanik asınma, kesilme, yırtılma ve delinmeye mukavim, su geçirmez, ince grenli özel deriden imal edilmiştir.

Termal risklere karsı koruma : Alev, kontak ısı, konvektif ısı ve radyan ısı gibi termal risklere karsı koruma sağlaması için %100 KEVLAR malzemeden ısı bariyeri içermektedir.

Su Gecirmez, Nefes Alabilir Ozel Membran: Eldivenin su geçirmezliğini sağlamak amacıyla içinde nefes alabilir özel membran bulunmaktadır. Bu sayede itfaiyeciler rahat çalısabilecek ve suyun buharlasmasından doğabilecek tehlikelerden korunmus olacaklardır.

İlave deri dıs takviye : Elin dıs tarafında, ilave koruma sağlamak amacıyla dıs kat malzemesinden yapılmıs ve dikisle sağlamlastırılmıs takviye serit bulunmaktadır.

Elastik bileklik: Kullanıcının bileğine uyumlu olması ve hareket kabiliyetini artırması amacıyla eldivende elastik bileklik bulunmaktadır.

KEVLARR bilek koruması: Sıcak maddelerin içeri girmesini engellemek ve korumayı artırmak amacıyla KEVLAR® örgü bileklik mevcuttur. Eldivenin toplam uzunluğu ölçülere bağlı olarak yaklasık 29-33 cm’dir.

KEVLARR dikis ipliği: Eldivenlerin imalatında alev almaz KEVLAR® dikis ipliği kullanılmaktadır.